O firmě

Dekorativní kámen

Modernizujeme

Fotogalerie

Kontakt

Volná místa

  PETR FRIEDRICH
Sametová 833
460 01 Liberec

Provozovna:
Zahradní 373
Lomnice nad Popelkou
512 51

Motto:
Zakládáme si na tom,
aby se s námi naši zákazníci
cítili lépe, než s jinou,
běžně vnímanou stavební společností.

 

 

  

Dům oblečený do kamene působí tajemně a magicky

   Přírodní kámen je tu po staletí a přitom nám nezevšedněl. Právě naopak. Stále si ho ceníme a spojujeme s ním kvalitu, jedinečnost a trvalou hodnotu. Oblíbí si ho ti, kteří kladou důraz na originalitu, protože nikdy nenajdeme dva stejné kameny. Každý má svůj tvar, barvu a strukturu. Je nenapodobitelný a různorodý stejně jako my, lidé.

Čtyři dobré rady

1. Na trhu se prodává zhruba 40 až 50 druhů žul, které se navzájem liší kresbou kamene. Jeden metr čtvereční žulové desky tloušťky 3 cm váží až 90 kg.

2. Kámen je přírodní materiál a s tím musíme počítat. I dodávka ze stejného druhu kamene může mít jiný odstín či kresbu. Je to jeho přednost.

3. Přírodní kámen nepotřebuje zvláštní údržbu. Stačí opláchnutí a omytí čistou vodou. Vyvarujeme se ale používání agresivních a abrazivních přípravků, stejně jako kontaktu s mastnými a chemickými látkami.

4. Pokud renovujeme starý dům a chybí nám kus přírodního kamene třeba na obkladu, není problém ho dovyrobit z forem.

   Uplatnění pro přírodní kámen najdeme všude - jak v exteriéru, tak i v interiéru. Dům můžeme do kamene „obléci“ doslova od střechy po základy. Vezměme např. střešní krytinu ze štípané břidlice a kamennou fasádu, třeba z pískovce. Rodinný dům tak získá jedinečný vzhled a navíc je díky fasádnímu obkladu z přírodního kamene dobře tepelně izolován. Se vzhledem fasády je šikovné sladit i typ soklu. Dům má potom jak kvalitní mechanickou ochranu, tak i pocitově stojí na pevných základech.

Kámen je jako stvořený do zahrady. Využijeme ho na kamenné zídky, které ohraničují záhon nebo opticky dělí zelený prostor. Skvělý je pro dlažbu na terase či okolo bazénu. Praktické jsou třeba křemence, protože mají vysokou odolnost proti poškození.

Pestré použití v interiéru

   V interiéru se setkáme zejména s leštěnou žulou. Je charakteristická svojí odolností a snadnou údržbou (použití: koupelnové desky, stolní desky - jak pracovní, tak i jídelní, barové desky, police, parapety, schody, dlažby a obklady krbů).

   Jiné vlastnosti má mramor. Díky zvýšené nasákavosti není vhodný na pracovní desky v kuchyni, protože po skleničce s červeným vínem zůstane na ploše stopa v podobě kroužku. Vhodný je ale na obklad stěn do koupelny i jako dlažba. Díky svému atraktivnímu rozmanitému zabarvení je značně oblíbený.

   Interiéru také velmi sluší přírodní kamenné obklady. I malý detail, obložený třeba z břidlice či pískovce, nám zútulní místnost a navodí příjemnou atmosféru.

Přírodní kámen v koupelně

   Koupelna je prostor, kde začíná a končí náš den. Je dobré se hned po ránu dobře naladit a udržet pohodu až do večera. Zapomeňme tedy na spěch a udělejme si ze vstávání rituál. Když se obklopíme věcmi, které se nám líbí a dodávají energii, máme napůl vyhráno. Jak vypadá naše koupelna, je proto velmi důležité.

   Na trhu je spousta materiálů, proto si dejme práci a zvolme to pravé ořechové. Pro někoho to může být kámen, který nás vrací k našim kořenům a přírodně laděné koupelně dává zelenou. Výborným tipem je kamenné umyvadlo, které je skutečným originálem. Na výběr je v několika druzích hornin a barevných provedeních: svěží béžový travertin, ztráta v barvě písku s nádechem do růžové, hluboce tmavý modrý kámen nebo decentní korál s šedavými tóny.

Obkladový kámen ručně vyrobený

   Na trhu se setkáme s tzv. lehčeným obkladovým kamenem, který dokonale imituje klasický lomový přírodní kámen (obdobně lze vyrobit i dlažbu, která věrně napodobuje cihlu, starou patinovanou dlažbu atd.)

   Obklady jsou mrazuvzdorné, vysoce odolné a omyvatelné (vhodné jako obklad za kuchyňskou linkou), což je předurčuje k použití do exteriérů i vnitřních prostor. 

   Obkladové kamenné prvky se lepí na podklad, který je třeba pro zdárný výsledek dokonale připravit. Povrch musí být suchý, čistý (především bez mastnot) a neprašný. Běžnými podklady jsou zdivo, tepelněizolační systémy, dřevotříska, polystyren, sádrokarton nebo betonové konstrukce.

Velmi pěkná kombinace - dřevo, sklo a kov. Včetně barevnosti stěn a stropů.